Multi

İngiliz Karbonatı Faydaları, Zayıflatır mı?

İngiliz karbonatı; kullanım alanı oldukça geniş olan bir maddedir. Kişilerin temizlikten, kilo vermeye kadar birçok amaç için ingiliz karbonatı kullandığı bilinmektedir. Karbonatın bireylerin vücudundaki asit oranını dengelediği yani kişinin vücudunu alkali hale getirdiği; araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda bu maddenin toksin atıcı bir özelliği vardır.

Evin birçok yerinde temizlik alanında kullanılan karbonat bunun yanı sıra zayıflamak isteyen kişilerde de etkisi fazlaca görüldüğü için aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Karbonat kişinin vücudundaki toksinleri attığı için vücut çok daha hızlı bir şekilde zayıflaya bilmektedir. Bu atıklara genel olarak ödem adı verilmektedir. Ödem hem kişinin kilo vermesini engeller hem de vücudun direncinin kırılmasına, atık maddelerin vücutta birikmesine neden olmaktadır.

Kullanan kişilerin de karbonat ile ilgili oldukça fazla olumlu deneyimleri bulunmaktadır. Birçok diyetisyen ve doktor tarafından da karbonatlı su içmek desteklenmekte ve etkili olduğu üzerine yorumlar yapılmaktadır.

İngiliz karbonatı faydaları

İngiliz karbonatının tek etkili olduğu konu kişinin zayıflaması değildi; bu özelliğinin yanı sıra oldukça fazla faydası bulunmaktadır.

  • Vücuttaki baz dengesini sağlar ve bu sayede metabolizmayı hızlandırır
  • Kişinin bedenin de bulunan toksinleri atar; bu sayede kişi vücudundaki zararlı maddeleri dışarı atmış olur
  • Tok tutucu bir özelliği vardır bu sayede kişi kolay kolay acıkmaz
  • Etkili bir ödem söktürücüdür; fazla şişkinlikleri, bedeninizde tuzun tuttuğu gereksiz suyu hızlı bir şekilde atar.

İngiliz karbonatı zayıflamada kullanılır mı?

İngiliz karbonatı sayesinde zayıflayanlar; ürünün zayıflama sürecini hızlandığını iddia etmektedir. Bu iddiayı destekleyen birçok kişi vardır. Doktorlar ve diyetisyenler; İngiliz karbonatı yöntemi ile zayıflamayı birçok yönden sağlıklı bulmaktadırlar. Yine de her diyetin ve zayıflamak için yapılan her uygulamanın doktor kontrolü altında yapılması ve sadece buradan edindiğiniz bilgiler ile bir diyete başlamamanız verim alabilmeniz adına büyük bir önem taşımaktadır. Her diyet ya da her uygulama bütün vücutlar üzerinde aynı etkiye sahip değildir.

Eğer İngiliz karbonatı ile zayıflamak istiyorsanız;

  • Gün içerisinde minimum 4 litre kadar su içmeniz gerekmektedir
  • İçeceğiniz su içerisine de karbonat koymanız gerekmektedir
  • İçeceğiniz 2 litre su içerisine bir tatlı kaşığı kadar karbonat koymanız yeterli olacaktır
  • İngiliz karbonatını eczanelerden elde etmeniz mümkündür
  • Suya karbonat eklemeniz halinde su alkali bir hal alacaktır ve bu sayede vücudumuzun baz dengesi üzerinde normalleştirici bir etkiye sahip olacaktır.

Eğer bu durum için karbonat bulamıyorsanız aynı işlemi yarım limon sıkarak da yapmanız mümkündür. Ancak karbonatın limondan çok daha etkili sonuçlar verdiği deneyimleyen kişiler tarafından ifade edilmektedir. Bu işlem sayesinde kişilerin bir ay içerisinde 6 ile 7 kilo arasında kilo kaybı yaşadığı gözlemlenmektedir. Sadece su ile kişinin kilo vermesi mümkün olmadığı için bu suyu içerken aynı zamanda yemenize dikkat etmeniz ve egzersiz yapmanız fazlasıyla kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Yorum yap

Son Eklenenler

Bizi takip edin

En güncel sağlık haberleri için bizi takip edin.