Multi

Göbek Eritme Yolları

Göbek eritme; göbek çevresinde bulunan yağ tabakasını yok etmek anlamına gelmektedir. Göbek eritme kişinin sağlığı açısından oldukça önemli bir eylemdir. Özellikle göbek çevresinde oluşan yağ kitlesi iç organlarda zarar vermektedir. Kişinin bel ve göbek çevresinde oluşan her bir santim fazladan yağ, vücutta bulunan fazladan bir kavanoz yağ anlamına gelmektedir. Bu yağlar ilerleyen dönemlerde oldukça riskli hastalıklara neden olabilmektedir. Yağlanma birçok hastalığın sebebi olarak ele alınabilir; şeker hastalığı, tansiyon hastalığı gibi önemli hastalıklar kilolu kişilerde çok daha fazla görülmektedir. Bel çevresinde oluşan yağların kişinin yaşam kalitesini gözle görülür şekilde düşürdüğü ve gündelik hayatta yaptığı hareketlerde yetersiz bıraktığı açık bir şekilde gözlemlenmiştir.

Kilonun en hızlı şekilde depolandığı alanlardan biri karın bölgesi ve bu bölgede bulunan yağlar diğer bölgelerde bulunan yağlardan çok daha zor bir şekilde erimektedir.

Bir haftada göbek eritmek mümkün mü?

Bir haftada karın bölgesinde erime sağlamak mümkün değildir. Bir haftada mucizevi bir şekilde karın bölgenizdeki bütün yağlardan kurtulsanız dahi bu durum sağlıklı bir yöntem olmayacaktır. Eğer karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için cerrahi bir müdahalede bulunulmadıysa yağlardan bir anda kurtulamazsınız.

Yağlardan hemen kurtulamazsınız demek zaman içerisinde bu yağların yakımı sağlanamaz anlamı taşımaz. Doğru bir beslenme sistemi ve doğru egzersizler ile hem bedensel olarak hem de göbek çevresinde bir haftada incelemeler sağlanabilir. Düzenli bir şekilde yapılan egzersiz kişilerin bir haftada 1 kilo vermesine ve 2 santim kadar da incelmesine yardımcı olmaktadır. Bu durumda bel çevresinde yaşanan 2 santim incelme vücudunuzdan 2 kavanoz yağın atılması anlamına gelmektedir.

Göbek eritme yöntemleri

Göbek çevresindeki yağları eritmek için çeşitli yöntemler mevcuttur. Öncelikle kişinin yağlardan kurtulabilmesi için dengeli bir beslenme sistemine girmesi gereklidir. Abur cuburlardan uzak durmak, gazlı içeceklerden uzak durmak bu bölgede toplanan yağı kısa zamanda yakmanıza yardımcıdır. Sağlıklı bir beslenme programının ardından kişinin yapacağı egzersizler sayesinde göbek çevresindeki yağlar hızlı bir şekilde yok edilebilir. Doktorlar ve spor ile ilgilenen kişiler tarafından önerilen üç tane etkili egzersiz mevcuttur. Karın bölgesi için kişilerin sadece bu bölgeyi çalıştıran egzersizlerden yararlanabilirler. Özellikle;

  • Mekik hareketi
  • Dirseklerin yere paralel olduğu şınav hareketleri
  • Hulahop çevirme en sık başvurulan karın bölgesi yağ eritme yöntemleridir.

Göbek eritmek istemeniz halinde yiyecek ve içeceklere oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Beyaz şeker
  • Karbonhidratlı gıdalar
  • Tuzlu gıdalar
  • Yağlı yiyeceklerden uzak durmanız
  • Akşam yemeklerinde olabildiğince hafif beslenmeniz
  • Beyaz ekmekten uzak durmanız ve olabildiğince tahıllı ekmekleri yönelip günde en fazla 3 dilim yemeniz önerilmektedir.

Bu bölgeyi yakmak için kullanılan en etkili yöntemlerden biri de sıvı tüketimini arttırmaktadır. Sıvı tüketimini arttırmanız sayede hem metabolizmanız daha hızlı çalışacaktır hem de göbek bölgesindeki yağlanma azalacaktır.

Yorum yap

Son Eklenenler

Bizi takip edin

En güncel sağlık haberleri için bizi takip edin.