Multi

G Noktası

G noktası; kadınlar için cinsel ilişkide doyuma ulaşmasını kolaylaştırıldığı iddia edilen bir noktadır. G noktası; tam olarak yeri belirlenebilmiş bir nokta olmamasına rağmen kadınların bu nokta sayesinde kaliteli bir orgazm yaşadığı, bazı kadınların hayatları boyunca bu noktayı keşfedemediği söylenmektedir.

Bazı kişiler g noktasını, klitoris ile karıştırmaktadır. Klitoris kadınların vajinasında yer alan ve fazlasıyla sinirin geçtiği bu nedenle de zevk almayı hızlandıran bir bölgedir. G noktası da klitoris gibi düşünülebilir ancak vajinanın iç kısmında olduğu söylenmektedir. Bu konu üzerine araştırmalar yapan kişiler vajina içerisinde ve ön duvar kısmında g noktasının bulunduğunu savunurlar.

Kadınlarda G noktası nasıl bulunur?

G noktasının varlığı bazı kişiler tarafından efsane olarak kabul edilirken bazı kişiler varlığının kesin olduğunu öne sürmektedir. Kanıtlanamadığı gibi çürütülmesinin de mümkün olmaması hala bu durumun tartışılmasına neden olmaktadır.

Şu ana kadar yapılan açıklamalara bakıldığında;

 • G noktası vajinada bulunan kanal içinde klitorisin hemen arkasında kalan kısımdır,
 • Buradan klitorisin bağlı olduğu sinirler geçtiği için kişinin sevk alması mümkündür,
 • G noktasını bu bağlamda klitoris sapı olarak niteleyenler de vardır.

G noktasının bulunması için ilişki sırasında; klitorisin arka kısmına düştüğü ön görülen noktaya kadar penisin ulaşması şarttır aksi halde kadın G noktası sayesinde orgazm yaşamıyor demektir. Penisin sadece bu bölgeye ulaşması da yeterli değildir, doğru bir ritim yakalanması da önemlidir aksi halde G noktasının uyarılması mümkün olmaz.

G noktası için sex pozisyonları

Kadının ilişki sırasında daha fazla zevk alabilmesi adına g noktasının uyarılması gerektiği son dönemde sıkça vurgulanıyor. Birçok kadının hayatı boyunca orgazm olamadığı düşünüldüğü zaman; g noktası yardımı ile kadınlara kaliteli bir orgazm yaşatma isteği birçok partnerde oluştuğu için sex anını kaliteli hale getirecek pozisyonlar da fazlasıyla araştırılır bir hal aldı.

G noktasına temas eden sex pozisyonları;

 • Bacak omuza pozisyonu,
 • Jokey pozisyonu,
 • Ters jokey pozisyonu,
 • Market arabası pozisyonu,
 • Misyoner pozisyonu,
 • Kelebek pozisyonu,
 • Koital pozisyonu,
 • Dik asa pozisyonu,
 • Doggy pozisyonu olarak belirlenmiştir.

Bazı çevreler g noktasının varlığına ve bu nokta sayesinde orgazm olmanın kadını ileri derecede mutlu ettiğine inanmaktadır. Bunun aksini düşünen çevreler de vardır. bilimsel olarak orgazm kişinin beyninde başlayan bir süreçtir. Tek başına g noktasının kişinin tatmin duymasına yetmeyeceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Tahrik olmanın, sex arzusu hissetmenin ve haz almaya başlamanın en temel noktası beyin tarafından salgılanan hormonlardır. Kişiyi sexe doğru şekilde hazırlamamanız halinde her seferinde g noktasına temas ediyor olmanız ve kişinin orgazmı biyolojik olarak gerçekleştiriyor olması muhteşem bir zevk alacağı anlamını taşımamaktadır.

G noktasını bulmaya çalışırken özellikle erkeğin dikkatli olması gerekmektedir bu denemeler esnasında kadınlarda vajinal yırtılmalar meydana geldiği sıklıkla görülmektedir.

Yorum yap

Bizi takip edin

En güncel sağlık haberleri için bizi takip edin.