Multi

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun estetikleri kişinin hem görsel hem de sağlık bakımından ihtiyaç duyduğu durumlarda yapılır. Burunlarının görüntüsünden memnun olmayan, kemerli ve uzun buruna sahip olan, burun deliklerinin geniş ya da ufak olmasından dolayı rahatsızlık duyan kişiler burun estetiği yaptırma ihtiyacı duyarlar.

Burun Estetiğinde Doktor Seçimi Önemi

Burun estetiği yaptıracak olan kişi mutlaka uzman bir doktor ile görüşme sağlamalıdır. Öncelikle burun estetik ameliyatlarını kulak burun boğaz veya plastik cerrah uzmanının yapıyor olması gereklidir. Ameliyat sırasında uzman doktorların her iki branştan da bulunması önem taşır. Hastanın tercihi önem taşırken operasyon öncesi farklı rahatsızlıkların olup olmadığı uzman tarafından sorulmalı ve estetik operasyon sonrası burunun nasıl gözükeceğinin bilgisini fotoğraflar ile vermelidir. Eğer sağlık sorunu olarak nefes almada da güçlük yaşanıyorsa kulak burun boğaz uzmanı konuyla ilgilenerek ameliyat esnasında çözüm üretecektir.

Burun Estetiğinde Yaş Sınırı Var mıdır?

Burun estetiklerinde yaş olarak kas iskelet sistemini tamamlamış kişilerde yapılması uygun görülür. Örnek vermek gerekirse çocuklara yapılması tavsiye edilmez çünkü kemik yapıları daha gelişmekte olmasından dolayı kas iskelet sistemleri tamamlanmamıştır. Ayrıca anestezi almasına engel durumlar da araştırılmalı ve engel olan bir durum yoksa estetik yapılmalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatlarından sonra mutlaka travmalardan hasta kendini korumalı ve eğilerek iş yapmamalıdır. Başını her zaman dik tutmalı ve yatarken başının altına yüksek yastıklar koymalıdır. Operasyonu yapan uzman doktorun tavsiye ettiği süre boyunca gözlük kullanmamalıdır. Dişlerin fırçalanması nazik bir şekilde yapılmalı ve düzenli yemek, uyku süreci iyileşme sürecini hızlandıracağı için dikkat edilmelidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Burun estetiği yapılırken olan fiyat ile aynı zamanda nefes problemi de çözülecekse fiyat değişecektir. Kemer olan bir hastaya yapılacak operasyon farklı bir bölgeden kemik alınmasıyla gerçekleşirken doğal olarak fiyat kısmında da etkili olan faktörler olacaktır.

Hemanjiom Nedir? Neden Olur?

Hemanjom kan damarlarının bir alanda toplanmasıdır ve halk arasında ismine doğum lekesi denmektedir. En sık ciltte görülen leke genellikle yüz, kafatası, göğüs ve sırt bölgesinde belirgin haldedir. Görme duyusuna ve nefes duyusuna etki etmediği sürece tedaviye gerek olmayan bir durumdur. Cilt dışında ise en çok karaciğer de kendini gösterir.

Hemanjiom Kimlerde Görülür?

Genel yaygınlıkta olan kanı hamile kadınların isteyip yiyemediği bir şeyin leke olarak bebeklerde meydana gelmesi sonucu oluştuğudur. Aslında açık tenli bebeklerde, prematüre ve kız bebeklerde ve genetik olarak aile bireylerinde varsa görülme olasılığı daha fazladır. Bebeklerde doğumda görülen lekeler ilerleyen dönemlerde yok olma ihtimali vardır.

Bebeklerde Hemanjiom

Bebeklerde hemanjom 100 bebekten 1 ya da 2’sinde gözükmektedir. Bebeklerde görülen hemanjom çilek gibi kırmızı renkte ve iyi huylu tümörlere verilen isimdir. Çeşitleri olmasıyla birlikte rahatsızlık vermiyorsa tedavi edilmesine gerek görülmez.

Lazer ile Hemanjiom Tedavisi

Lazer ile hemanjom tedavisi genel olarak çok yüzeysel olan lekeler için uygulanması tavsiye edilir. Aylık seanslar halinde gerçekleşen lazer hemanjom argon lazeri ile yapılır.

Hemanjiom İçin Hangi Doktora Gitmeli

Hemanjom her ne kadar leke gibi gözükse de damarlarla ilgili bir problem olduğunun kanıtıdır. Bu nedenle doktor tercihi yapılırken kalp damar uzmanı tercih edilmeli aynı zamanda ameliyat gerekli görüldüğü durumlarda cerrah müdahalesi gereklidir. Halk arasında damar beni olarak da nitelendirilen hemanjom mutlaka uzman bir doktor tarafından kontrol edilmelidir.

Yorum yap

Son Eklenenler

Bizi takip edin

En güncel sağlık haberleri için bizi takip edin.